Her Zaman Bir Adım Önde
PİKASAN
1985'den beri
EPDM SEKTÖRÜNDE ÖNCÜ
Ahşap Kapı Pencere Contaları
PVC/Alüminyum Kapı ve Pencere Contaları
Cephe Giydirme Contaları
Dilatasyon Profilleri
Endüstriyel Profiller

 

1970’lerin başında kurulan şirketimiz PİKASAN PLASTİK KAUÇUK SANAYİ A.Ş. 30 yılı aşkın bir süre, İstanbul, Pendik Kurtköy sanayi bölgesindeki 10.000 m2 tesisinde hizmet verdi. Üretim hacmimiz ve dış ticaret payımızın artışı sebebiyle 2014 yılında Çorlu Avrupa Serbest Bölgesindeki yeni ve daha büyük tesisimize taşındık. 

İlk üretimimizi otomobil sektöründe kullanılan çeşitli parçalar üzerinde gerçekleştirdik. Bunu inşaat ve alt yapı sektörleri takip etti. Ürün tasarımından, özel hamur karışımlarına kadar her adım kendi bünyemizde gerçekleştiği için birçok farklı sektöre ürün sunmaktayız. 

Ağırlıklı olarak EPDM olmak üzere, ihtiyaca göre farklı kauçuk türleriyle de çalışmaktayız. Müşteri tarafından aksi belirtilmedikçe ölçü standartlarında DIN 7715 Teil3 E2, hamur standardı olarak DIN 7863 kullanılmaktadır. Geniş bir ürün yelpazesine sahibiz. Buna ilaveten modern laboratuvarımız ve kendi bünyemizdeki donanımlı kalıphanemiz sayesinde müşterilerimizin özel taleplerine göre üretimi en hızlı şekilde yapmaktayız.

Yine kendi üretimimiz olan özel Termoplastik granüllerimizi PİLASTOM markası adı altında iç ve dış piyasaya sunduk. Her türlü TPE/ TPV profili de kendi hammaddemizden üretmekteyiz.

Kaliteli ürünler, hızlı teslimat ve makul fiyatlarımızla sektörde kendimizi ortaya koymaktayız. Standartlara uygun üretimimiz ve müşteri odaklı hizmet anlayışımızla alanında lider bir firma olmayı hedefliyoruz.

Kurumsal bir yapıya sahip olan şirketlerimizde en büyük yatırım insan yatırımıdır. İşletmelerimizde, Genel Yönetim, Üretim, Kalite kontrol, Ar-Ge, Pazarlama ve Dış Ticaret departmanlarında uzman yöneticiler, mühendis ve kimyagerler görev yapmaktadır. PİKASAN PLASTİK KAUÇUK SANAYİ A.Ş. hem iç hem dış pazarda geniş bir müşteri ağına sahiptir.

ÜRÜNLERİMİZ

PİKASAN A.Ş. ekstrüzyon kauçuk ürünlerinde lider bir firmadır. Her türlü koşula en iyi dayanıklılığı gösteren EPDM Kauçuk ağırlıklı çalışmaktayız. Katalog sadece size bir fikir vermek içindir; ürünlerimizin çok küçük bir kısmını kapsar.  Donanımlı kalıphanemiz sayesinde size özel kauçuk profillerini en kısa sürede üretmekteyiz. 

Pilastom Termoplastik Elastomerler, farklı marketleri hedef alarak çok çeşitli TPE ürünleri sunmaktadır. TPE granüllerimiz talep edilen spesifikasyonlara göre özel formüle edilerek hazırlanır.

PilastoM, Pikasan Plastik Kauçuk Sanayi Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Son Haberler